Past District Commanders

2013 - 2014 Marie Coons, P Hiawatha Valley
2013 - 2014 Marie Coons, P Hiawatha Valley
2012 - 2013 Richard Baker, AP Madison
2011 - 2012 Michael Skelley, AP Minnetonka
2010 - 2011 Jim Pahl-Washa, JN Madison
2009 - 2010 Kathy Schult, AP Central Wisconsin
2008 - 2009 Al Harmon, AP Hiawatha Valley
2007 - 2008 Maury Rice, JN Central Wisconsin
2006 - 2007 Bob Stierna, SN Minnetonka
2005 - 2006 Jeff Hamilton, AP Minnetonka
2004 - 2005 Don Schult, AP Central Wisconsin
2003 - 2004 Art Mollica, SN St. Paul
2002 - 2003 Michael Wiedel, AP Milwaukee
2001 - 2002 Ronald M. Kraase, SN Milwaukee
2000 - 2001 Ben Coons, P Chippewa Valley
1999 - 2000 Geir Seger, JN St. Paul
1998 - 1999 Alan Wentworth, SN Green Bay
1997 - 1998 Thomas F. Rossini, SN Minnetonka
1996 - 1997 David C. Rupley, Jr., JN Central Wisconsin
1995 - 1996 Neil D. McMillin, SN St. Paul
1994 - 1995 Robert J. Stark, P Milwaukee
1993 - 1994 Frank Golle, SN Minnetonka
1992 - 1993 Harvey A. Hengel, SN Duluth
1991 - 1992 Harold R. Fotsch, SN St. Paul
1990 - 1991 Richard A. Seibert, SN Green Bay
1989 - 1990 Trygve E. Thoreson, AP Madison
1988 - 1989 William J. Price, SN Minnetonka
1987 - 1988 Edward J. Wacker, AP Milwaukee
1986 - 1987 James E. Roberts, AP Milwaukee
1985 - 1986 Theodore Anderson, AP Minnetonka
1984 - 1985 Edward J. Boyer, SN Madison
1983 - 1984 George C. Port, S Milwaukee
1982 - 1983 John C. Newman, AP St. Paul
1981 - 1982 Gerald R. Brings, SN St. Paul
1980 - 1981 George M. Hock, AP Minnetonka
1979 - 1980 Loyal E. Eddy, AP Milwaukee
1978 - 1979 John E. Bermingham, JN Oshkosh
1977 - 1978 B. J. Lachowitzer, AP St. Paul
1976 - 1977 Donald A. Schultz, SN Milwaukee
1975 - 1976 Merle L. Brose, SN Madison
1974 - 1975 Glen M. Benson, AP Sturgeon Bay
1972 - 1974 Lloyd M. Smith, SN Minnetonka
1970 - 1972 J. Richard Palmer, SN Green Bay
1968 - 1970 Lawrence Cowan, AP Duluth
1967 - 1968 Franklin W. Wedge, SN M & M
1965 - 1967 James M. Phinney, SN Milwaukee
1964 - 1965 Franklin W. Wedge, SN M & M
1962 - 1964 Carl Leibert, SN Fox Cities
1960 - 1962 Hubert D. Grota, SN Sturgeon Bay
1958 - 1960 Alfred E. Kayser, SN Green Bay
1956 - 1958 Arthur W. Hankwitz, SN Milwaukee
  DISTRICT 10 AND 20 DIVIDED  
1954 - 1956 Irwin Falk Quad Cities
1953 - 1954 Fred H. Jones, AP Chicago
1951 - 1953 Henry Hagemeister, AP Green Bay
1950 - 1951 Ted Wilby Chicago
1948 - 1950 Stewart Grekinger, AP Chicago
1946 - 1948 Howard W. Kraft, S Milwaukee
1944 - 1946 Walter Morrison Green Bay
1940 - 1944 Thomas B. Hurd, JN Milwaukee

 

Trademarks  |  Privacy Statement  |  Disclaimer  | WebMaster  | 83 Page Hits

© 2017 District 10

Admin  -   Site Design by Natural Software